قلب در کدام سمت بدن است

درد در قفسه سینه می تواند یک تجربه ترسناک باشد که باعث اضطراب ناخواسته بسیار می شود. البته ، هیچ راهی برای داشتن یک قسمت "آرام" از درد قفسه سینه وجود ندارد. درد قفسه سینه همه را می ترساند و همچنین مطلع بودن نیز مفید است. اگر وقت دیگری دارید ، علاوه بر لیست جامع زیر ، لطفاً مصاحبه ما را با یک استاد مشهور هاروارد در مورد راه های تمایز حمله قلبی یا سفتی طبیعی در سینه نیز بررسی کنید.

خبر خوب این است که بیشتر دلایل درد در قفسه سینه به اندازه درد ممکن نیست. غالباً ، دردهای قفسه سینه علت اضطراب ناخواسته یا اختلال حمله هراس ، سوزش قلب یا سوزش معده ، GERD ، IBS و موارد دیگر است.

با این وجود ، درد ناگهانی قفسه سینه که از جایی به وجود می آید ، هنگامی که اخیراً نخوردید و دچار نوعی آسیب شدید جسمی یا روحی نشده اید - به ویژه اگر درد ناگهانی ، تیز ، مکرر و محو باشد یا با بی حسی همراه باشد. پس از اندام — پس خواهش می کنم هیچ شانسی نکنید! کمک بگیر!

لیست زیر از درد قفسه سینه و دلایل احتمالی آن ، آنچه را که طبیعی است و چه از نظر درد قفسه سینه نیست ، توضیح می دهد.

اول ، ما به منابع غیر خطرناک تر درد در قفسه سینه مانند سوزش سر دل و فشارهای عضلانی می پردازیم و به منابع جدی تری از درد قفسه سینه و علائمی که آنها نشان می دهند منجر می شویم. یک بیمارستان به سرعت. "
درد قفسه سینه در مقابل سمت راست

اصطلاح درد قفسه سینه می تواند درد را در هر جایی از قفسه سینه توصیف کند ، اما یک سوال رایج در مورد درد قفسه سینه این است که آیا بین درد در سمت چپ قفسه سینه و سمت راست قفسه سینه تفاوت وجود دارد. دلیل این امر این است که افراد معمولاً فقط درد قفسه سینه سمت چپ را با حمله قلبی مرتبط می کنند ، زیرا بیشتر مردم می دانند که در آن قلب قرار دارد.

با این حال ، درد قفسه سینه سمت چپ همیشه نشان دهنده یک مشکل قلبی نیست. همچنین نباید از درد قفسه سینه سمت راست چشم پوشی شود. حملات قلبی باعث ایجاد درد در تمام بدن می شود - از سمت راست قفسه سینه ، به سمت چپ قفسه سینه و سایر نقاط بدن مانند فک.

درد قفسه سینه در سمت راست قفسه سینه به ندرت نشان دهنده مشکل قلبی است - اما این بدان معنی نیست که درد قفسه سینه سمت راست جدی نیست. دلایل مختلفی در دردهای قفسه سینه در سمت راست وجود دارد ، برخی جدی و برخی دیگر به اندازه جدی مانند:

    ذات الریه
    یک دنده کبود یا شکسته
    عضله پاره شده در سینه
    یک عفونت ویروسی
    مشکلات مثانه ، کبد ، لوزالمعده ، طحال و ریه ها
    درد پلورتیک یا التهاب اطراف ریه
    لخته خون در ریه
    موارد گوارشی مانند IBS ، GERD یا سوزش قلب

اما دانستن اینکه درد در قفسه سینه شما کجاست و توضیح این موضوع برای هر پزشک یا پرستار بسیار مهم است و قلب در کدام سمت بدن است زیرا محل درد شما مانند درد قفسه سینه فوقانی ، درد قفسه سینه سمت چپ یا درد قفسه سینه سمت راست می تواند به پزشک شما در تعیین قبل از اینکه به یک مشکل جدی در سلامتی تبدیل شود ، علت دقیق درد در قفسه سینه و رفع سریع مشکلتان است.
علل کم خطر دردهای قفسه سینه
به راحتی با داروهای بدون نسخه (OTC) اداره می شود
یک خط شیب از سبز به قرمز با دایره ای در سمت چپ. این دایره با عنوان کم خطر شناخته شده است
1. درد قفسه سینه

این که آیا بیشتر زندگی تان با اضطراب برخورد کرده اید یا فقط به اوقات دچار حمله هراس هستید ، دوره هایی از استرس و اضطراب زیاد ممکن است در علائم درد قفسه سینه وجود داشته باشد.

اضطراب اغلب باعث درد و ناراحتی در قفسه سینه و همچنین سرعت کلی ضربان قلب می شود. در حقیقت ، تقریباً 25٪ از بیمارانی که درد قفسه سینه را به پزشکان خود گزارش می کنند ، دچار اختلال هراس هستند که می تواند باعث ایجاد درد در وسط ناحیه قفسه سینه شود.

البته این بدان معنا نیست که هرگونه ناراحتی در قفسه سینه را نباید نادیده گرفت ، زیرا بیماران مبتلا به اختلال هراس و درد قفسه سینه در اثر استرس ، میزان بالاتری از بیماری های قلبی عروقی دارند. در حقیقت ، اگر سالهاست با حملات هراس و یا اختلال اضطراب رنج می برید ، در این راه قلب شما ممکن است دچار آسیب های تجمیعی یا تجمعی شود.

مثل همیشه با درد قفسه سینه - به خصوص برای مبتلایان به اختلالات اضطرابی - به بیمارستان بروید و مطمئن شوید که دچار یک رویداد قلبی جدی نشده اید. غالباً ، با اختلالات جدی هراس ، پزشکان و / یا روانپزشکان به بیمار داروهایی را می دهند که ممکن است در علائم مانند درد قفسه سینه با حملات هراس به شما کمک کند.

خوشبختانه ، اضطراب و اختلالات هراس با داروهای و داروهای تجویز شده قابل درمان هستند ، که هم روش بسیار مؤثر برای تسکین و هم به طور کامل جلوگیری از حملات هراس و هم چنین باعث می شوند درد دل در قفسه سینه بسیار کمتر باشد.
2. کاستوکندریت

گاهی اوقات درد قفسه سینه در اثر التهاب اطراف دنده ها ایجاد می شود. هنگامی که غضروف اطراف دنده های شما ملتهب می شود ، این می تواند باعث درد قفسه سینه شود. این حالت به کاستوکندریت گفته می شود و برای بسیاری از افراد یک اتفاق نسبتا طبیعی است.

در صورت وجود کاستوکندریت ، درد به همان شکلی خواهد بود که اگر فشار زیادی روی استرنوم خود وارد می شود (استخوانی که از وسط دنده های شما پایین می آید) فشار می آورد.

کاستوکندریت می تواند در اثر انواع فعالیت های روزانه ، مانند حوادث یا ریزش ، سرفه های اضافی ایجاد شود

Add a comment