بهترین مولتی ویتامین

مولتی ویتامین‌ها از محبوب‌ترین مکمل‌های غذایی در سراسر جهان هستند و می‌توان طیف وسیعی از این محصولات را برای سنین، جنسیت و سبک‌های زندگی مختلف پیدا کرد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که بیش از یک‌سوم مردم آمریکا روزانه مولتی ویتامین مصرف می‌کنند تا سلامتی خود را بهبود داده، از بروز بیماری‌ها پیشگیری کرده و رژیم غذایی خود را غنی‌تر کنند. در این مقاله به بررسی بیشتر این موضوع و معرفی بهترین مولتی ویتامین ها برای مردان و زنان می‌پردازیم.

انواع مولتی ویتامین ها

نیازهای غذایی شما به عوامل مختلفی بستگی دارند. به همین دلیل، بهترین مولتی ویتامین برای مردان بالای ۵۰ سال ممکن است کاملا با بهترین مولتی ویتامین برای زنان متفاوت باشد.

خوشبختانه انواع بسیاری از مولتی ویتامین‌ها در دسترس هستند که می‌توانند برای هر نوع سبک زندگی و سن و سالی مناسب باشند. در میانِ این محصولات می‌توان به راحتی مولتی ویتامین‌های مناسب برای بدنسازی و افزایش عضلات، مولتی ویتامین‌های مخصوصِ بیماران کلیوی و حتی مکمل‌های ویتامینی مخصوصِ بهبود سلامت مو، پوست و ناخن‌ها را پیدا کرد.

مولتی ویتامین‌ها به شکل قرص، پودر، کپسول یا مایع تولید می‌شوند و این باعث می‌شود تا تنوع خوبی برای انتخاب در اختیار مصرف‌کنندگان باشد. بعلاوه، مکمل‌های مختلف حاوی مخلوطِ متفاوتی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند. بنابراین، به سراغ مولتی ویتامینی بروید که ترکیبات آن با هدف‌های سلامتی شما سازگاری داشته باشند.

منبع

بهترین مولتی ویتامین ها برای مردان و زنان

: