درمان دردهای مختلف با روش های علمی

دلایل درد زیر شکم در مردان نسبت به زنان متنوع‌تر است. از جمله دلایل این درد می‌توان به بیماری‌های مزمن، عفونت مجاری ادراری یا بیماری‌های گوارشی اشاره کرد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته تقریبا تمامی مردان به درد زیر شکم دچار می‌شوند، اما در بیشتر مواقع به این درد توجهی نمی‌شود. بسیاری از مردان به داروهای گیاهی متکی هستند، اما این داروها در عوض پی بردن به منشا اصلی درد و درمان آن فقط به تسکین درد کمک می‌کنند. در صورتی که درد زیر شکم بسیار شدید باشد و کشالۀ ران، لگن و یا سمت راست شکم را نیز درگیر کند، باید سریعا به پزشک مراجعه کرد.

در ادامه به بررسی دلایل احتمالی درد زیر شکم در مردان میپردازیم.

یبوست

این درد می تواند ناشی از فشار زیادی باشد که عضلات شکم به واسطه ی یبوست متحمل می شوند. کشیدگی عضلات شکم با افزایش فشار در نواحی مجاور آن ها توام شده و می تواند موجب تشدید درد شود.

آپاندیسیت (التهاب آپاندیس)

مردان در سنین ۱۱ و ۴۰ سال در خطر ابتلا به آپاندیسیت هستند. از سایر علائم آپاندیسیت می توان به استفراغ، تب و از دست دادن اشتها اشاره کرد. اولین نشانه ی این وضعیت بروز درد خفیف نزدیک به ناف یا قسمت بالایی یا پایینی شکم است که با حرکت به سمت راست پایین شکم شدت می یابد. قبل از ترکیدن آپاندیس و عفونی شدن تمامی بدن آپاندیس از طریق جراحی برداشته می شود.

فتق

فتق منجر به درد زیر شکم در مردان بخصوص در سمت راست شکم می شود. فتق بافت نرمی است که برآمده شده و به دیواره ی شکم برخورد می کند و بدین طریق باعث درد می شود. همچنین درد ناشی از فتق می تواند در کشاله ران و بالای ناحیه ی ران نیز احساس شود.

پیچ‌خوردگی بیضه

پیچ خوردگی بیضه زمانی رخ می دهد که بیضه ها پیچ خورده باشند. پیچ خوردگی بیضه علاوه بر درد زیر شکم می تواند با علائمی مانند استفراغ، حالت تهوع و درد تمامی بیضه نیز همراه شود. درد ناشی از پیچ خوردگی بیضه معمولا منقطع است اما تشدید این وضعیت می تواند متداوم شود

مطالب مشابه

درد پای راست

پانیک

 

درد زیر شکم